rekolekcje kto jak bog„Mieć wiarę oznacza opierać się na wierze twoich braci i że twoja wiara służy w ten sam sposób jako wsparcie dla wiary innych” (Benedykt XVI)

W Duszpasterstwie Akademickim gromadzimy się wspólnie na Eucharystii, która jest punktem centralnym naszego wzrastania i umacniania się w wierze. Drugim ważnym wydarzeniem w naszym życiu duszpasterskim jest adoracja, podczas której wspólnie się modlimy, śpiewamy i rozważamy w sercu to, co Bóg chce powiedzieć do każdego z nas... Mamy też spotkania formacyjne, gdzie pogłębiamy swoją wiarę poprzez czytanie i rozważanie Pisma Świętego oraz dyskusje na różne tematy związane z instytucją Kościoła, a także z problemami współczesności.

Czasem uczymy się naszej wiary od nowa, dzielimy się wzajemnie naszym świadectwem życia, wiary, także nawrócenia.
Jednym słowem... jak uczniowie z Emaus, małymi krokami podążamy za Chrystusem!

Oprócz rozwoju duchowego dbamy także o potrzeby ciała :) Czasami lubimy sobie trochę zaszaleć na wieczorkach tanecznych, co jakiś czas robimy wypad do kina :) od czasu do czasu całą grupą idziemy zwiedzać nasz wspaniały Poznań :)) albo (wyzwanie dla wytrwałych!) wyjeżdżamy gdzieś za miasto, aby pospacerować sobie, podziwiając przy tym piękno naszej natury.

Jesteśmy bardzo różni. To dobrze! Tak możemy więcej zrobić. Do duszpasterstwa trafiają różne osoby. Poznajemy nawzajem swoje talenty i mamy możliwość wykorzystania ich z pożytkiem dla innych. Jeśli by ktoś myślał, że wszyscy jesteśmy równie energiczni i pełni pomysłów na każdą okazję - byłby w błędzie.
Każdy jest inny, wyjątkowy... i to jest piękne w oczach Boga!
rekolekcje kto jak bog 2Nie zdołamy tutaj wszystkiego wymienić, ale dzieje się u nas naprawdę dużo i z pewnością stworzymy jeszcze więcej, jeśli do nas dołączysz!
A to wszystko ku Bożej chwale!


Zatem... 
Zapraszamy wszystkich studentów i młodzież pracującą na nasze msze akademickie w każdą niedzielę w roku akademickim o godz. 18.30.
Zaraz po Eucharystii mamy swoje spotkania z naszym opiekunem duszpasterskim, ks. Przemysławem Boińskim, który sprawuje pieczę nad nami i nad naszym wzrostem duchowym.

„Przyjdźcie, radośnie śpiewajmy Panu!” (Ps 95)

Udostępnij

Msze Św. i nabożeństwa

Msze Święte

Poniedziałek:8:0018:30
Wtorek:8:0018:30
Środa:8:0018:30
Czwartek:8:0018:30
Piątek:8:0018:30
Sobota:8:0018:30
Niedziela:8:00 9:30 11:00 12:30 15:00 18:30

Niedzielne specjalne Msze Św.
godz. 11:00 z udziałem dzieci
godz. 18:30 akademicka

więcej


Nabożeństwa po Mszach Świętych

Poniedziałek:
Wtorek:8:0018:00
Środa:
Czwartek:
Piątek:8:0018:30
Sobota:8:00
Niedziela:

Adoracja Najświętszego Sakramentu
Pon-Sob 8:30 - 18:30

więcej


Spowiedź Święta

w dni powszednie 30 minut przed każdą Mszą Świętą

więcej


Telewizja LUMEN

telewizja-lumen