4. NIEDZIELA ZWYKŁA 3 LUTEGO 2019

1) W pierwszy piątek 1 lutego rozpoczęto wielką modlitwę XVI Różańcowego Jerycha Miasta Poznania pod hasłem: „Z Maryją w nowe czasy”. U stóp Matki Bożej – w Cudy Wielmożnej Pani Poznania - poszczególne wspólnoty i dekanaty Kościoła Poznańskiego podjęły siedmiodobową modlitwę różańcową przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w intencji rodzin, Kościoła i naszej Ojczyzny. Codzienna Msza św. o godz. 24.00 jest sprawowana w intencjach osobistych. Napisane intencje można wkładać do wystawionej skarbonki. 5 lutego nasza Parafia będzie prowadzić modlitwę różańcową od godz. 16.00 do godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do indywidualnego udziału w „Różańcowym Jerychu”. Niech będzie to wyrazem naszego zaangażowania modlitewnego. Zakończenie „Różańcowego Jerycha” Miasta Poznania w czwartek, 8 lutego Mszą św. o godz. 12.00.

2) Poświęcenie gromnic dzieci pierwszokomunijnych dzisiaj podczas Eucharystii o godz. 11.00.

3) Rozpoczęcie kursu przedmałżeńskiego w poniedziałek 4 lutego o godz. 19.30 w górnej salce.

4) W każdy czwartek o godz. 17:00, zapraszamy do naszej kawiarenki na spotkania i dyskusje o życiu Kościoła oraz wierze.

5) Zapraszamy dzieci na Zajęcia Artystyczne w sobotę 9 lutego o godz. 12.00 w górnej salce.

6) Próba chórku dziecięcego we wtorek o godz. 17.00.

7) Zapraszamy wszystkie dzieci na spotkania Ogniska Misyjnego w sobotę o godz. 10.00 u Ss. Klawerianek przy ul. Dmowskiego.

8) Dzisiaj składka przeznaczona jest na cele remontowe. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

9) Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego. Ze stolika można też zabrać informator parafialny.

10) Zapraszamy do kawiarenki parafialnej na kawę, herbatę i coś słodkiego.

11) W minionym czasie odeszli do Pana: Ś.P. Marian Kaczmarek, Anna Krajewska i Jadwiga Kubicka. Dobry Jezu, a nasz Panie…

3. NIEDZIELA ZWYKŁA 27 STYCZNIA 2019

1) Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w tradycji polskiej świętem Matki Bożej Gromnicznej, przypada w sobotę, 2 lutego. Święcenie gromnic podczas Mszy św. o godz.: 8.00, 9.30 i 18.30 Obchodzimy w ten dzień w całym Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Dlatego zachęcamy do modlitwy w intencji osób konsekrowanych, oraz o nowe powołania. Tego dnia zbiórka do puszek na zakony klauzurowe.

2) W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 16.00, Msza św. o godz. 17.00. Nabożeństwo wg siostry Łucji w sobotę po porannej Eucharystii. Ksiądz proboszcz odwiedzi chorych z Najświętszym Sakramentem w czwartek i piątek od rana, a ks. Łukasz w sobotę od rana.

3) We wtorek spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych w górnej salce o godz. 18.00. Poświęcenie gromnic dzieci pierwszokomunijnych w niedzielę 3 lutego o godz. 11.00.

4) Próba chórku dziecięcego we wtorek o godz. 17.00. Spotkanie Ogniska Misyjnego ze względu na pierwszy piątek miesiąca dopiero w sobotę 9 lutego.

5) W każdy czwartek o godz. 17:00, zapraszamy do naszej kawiarenki na spotkania i dyskusje o życiu Kościoła oraz wierze. Spotkania będą odbywać się będą pod opieką duszpasterską ks. Proboszcza.

6) Błogosławieństwo dzieci jednorocznych z miesiąca stycznia dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12.30.

7) Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na Radio Emaus.

8) Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca – składka przeznaczona będzie na cele remontowe.

9) W minionym tygodniu ks. Proboszcz obchodził swoje urodziny. Składamy mu serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, wielu łask i opieki Matki Najświętszej oraz zapewniamy naszą modlitwę.

10) Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego. Ze stolika można też zabrać informator parafialny.

11) Zapraszamy do kawiarenki parafialnej na kawę, herbatę i coś słodkiego.

12) Rycerze Kolumba dziękują wszystkim, którzy włączyli się w akcję przynoszenia środków opatrunkowych.

13) W minionym czasie odeszli do Pana: Ś.P. Krzysztof Góral i Krzysztof Wojciechowski. Pomódlmy się również za Ś.P. Jana Bryla - ojca naszego Biskupa Damiana Bryla i ks. Prałata Mariana Lewandowskiego. Dobry Jezu, a nasz Panie…

2. NIEDZIELA ZWYKŁA 20 STYCZNIA 2019

1) Składamy serdeczne Bóg zapłać ks. Michałowi Szlachciakowi za skierowane do nas Słowo. Po Mszy św. będzie zbierać ofiary na cele misyjne.

2) 34. Światowe Dni Młodzieży Panama 2019 odbędą się w dn. 22-27 stycznia 2019 r. w stolicy Panamy. Jak powiedział przewodniczący lokalnego komitetu organizacyjnego, abp Jose Domingo Ulloa Mendieta, wybór daty spotkania podyktowany został względami klimatycznymi, ponieważ styczeń jest miesiącem letnim. Ponadto, jest to pora sucha, która sprzyja organizacji wydarzeń plenerowych. Pamiętajmy w naszych modlitwach o młodzieży, która będzie uczestniczyć w tych obchodach.

3) Wszystkim Babciom oraz Dziadkom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.

4) Caritas Archidiecezji Poznańskiej zaprasza Babcie, Dziadków, Wnuków i całe Rodziny na Nabożeństwo Słowa, jasełka i wspólne kolędowanie w poniedziałek 21 stycznia 2019 roku, o godz. 18.00 w Katedrze w Poznaniu.

5) Zapraszamy na charytatywny koncert kolęd na rzecz Marianki, która ma tylko połowę serduszka – dzisiaj o godz. 15.45 w naszym kościele.

6) W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na Radio Emaus.

7) Zapraszamy do kawiarenki parafialnej na kawę, herbatę i słodkie co nieco.

8) Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego. Ze stolika można też zabrać informator parafialny.

9) Wszystkim wyjeżdżającym na ferie życzymy udanego wypoczynku, oraz szczęśliwego powrotu do domu.

10) W minionym czasie odeszli do Pana: Ś.P. Marek Żołądź i Anna Gubańska. Dobry Jezu, a nasz Panie…

NIEDZIELA 13 STYCZNIA 2019 CHRZEST PAŃSKI

1) Dzisiaj przypada Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia. W parafii Chrystusa Sługi Msza św. odpustowa o godz. 12.15.

2) W przyszłą niedzielę kazania głosić będzie ks. Michał Szlachciak – misjonarz z Bułgarii. Po każdej Mszy św. będzie zbierać ofiary na cele misyjne.

3) W piątek, 18 stycznia, zakończymy okres kolędowy. Pragniemy podziękować za gościnność, miłe przyjęcie, dobre słowo, otwartość serca i ofiary. Jeśli ktoś z różnych powodów nie przyjął księdza po kolędzie w wyznaczonym terminie, a pragnie to uczynić - prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub biurze parafialnym.

4) Caritas Archidiecezji Poznańskiej zaprasza Babcie, Dziadków, Wnuków i całe Rodziny na Nabożeństwo Słowa, jasełka i wspólne kolędowanie w poniedziałek 21 stycznia 2019 roku, o godz. 18.00 w Katedrze w Poznaniu.

5) Zapraszamy na charytatywny koncert kolęd na rzecz Marianki, która ma tylko połowę serduszka – w niedzielę 20 stycznia o godz. 15.45 w naszym kościele.

6) Rycerze Kolumba proszą o pomoc w imieniu dwojga wolontariuszy wyjeżdżających do Etiopii. Potrzebne są wszelkiego rodzaju materiały opatrunkowe: gazy, bandaże, jałowe opatrunki, plastry, rękawiczki jednorazowe, itp. Prosimy przynosić je do kawiarenki w godz. od 18.00 do 19.30 przez cały tydzień.

7) Jutro rozpoczynają się w naszej parafii półkolonie. Codzienna zbiórka uczestników o godz. 9.00 przed zakrystią. Zakończenie ok godz. 15.00. Prosimy, aby dzieci były wyposażone w dwa bilety MPK na 40 minut. Wszystkich którzy nie dopełnili formalności prosimy o dokonanie tego najpóźniej w poniedziałek przy rozpoczęciu.

8) Prosimy rodziców, którzy zapisali dzieci na wyjazd do Kołobrzegu o dopełnienie formalności. Wyjazd 19 stycznia o godz. 8.00 przy Rynku Wildeckim od ul. Przemysłowej. W planie jest basen oraz sala gimnastyczna także prosimy o spakowanie dzieciom stroju kąpielowego i sportowego z butami na zmianę.

9) Zapraszamy do kawiarenki parafialnej na kawę, herbatę i słodkie co nieco.

10) Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego. Ze stolika można też zabrać informator parafialny.

11) W minionym czasie odeszły do Pana: Ś.P. Czesława Malewska i Zofia Brud. Dobry Jezu, a nasz Panie…

IV NIEDZIELA ADWENTU

1) Pasterka w naszym kościele jutro o północy. W kaplicy przy ul. Sielskiej o godz. 22.00.

2) Msze św. w pierwsze i drugie Święto Bożego Narodzenia jak w niedzielę.

3) W drugi dzień Świąt przypada święto św. Szczepana. Taca przeznaczona będzie na KUL, Wydział Teologiczny UAM i szkoły katolickie.

4) Msza św. w intencji osób, które podjęły się duchowej adopcji dziecka poczętego, oraz w intencji dzieci nienarodzonych i ich matek, będzie celebrowana we wtorek, 26 grudnia, o godz. 11.00

5) W drugi dzień Świąt, po Mszy św. o godz. 11.00, odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu naszego parafialnego chórku dziecięcego. Serdecznie zapraszamy.

6) Rycerze Kolumba zapraszają w drugi dzień Świąt na Eucharystię o godz. 12.30, po której odbędzie się przemarsz na Cmentarz Górczyński, pod pomnik Powstańców Wielkopolskich, aby oddać cześć poległym w 100. rocznicę Powstania Wielkopolskiego.

7) Duszpasterstwo Mężczyzn Archidiecezji Poznańskiej organizuje przemarsz z różańcem, początek o 11:00 pod Kościołem Karmelitów Bosych. O godz. 16.40 we wszystkich kościołach archidiecezji zabiją dzwony w setną rocznicę Powstania.

8) Zachęcamy wszystkich parafian do przyjęcia misyjnych kolędników w dniu 26 grudnia od godz. 15.00. Zebrane pieniądze będą przekazane dla dzieci z Burundi i Rwandy.

9) Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na spotkania przy żłóbku, które odbędą się w czwartek 27 grudnia i piątek 28 grudnia, o godz. 11.00.

10) Święto Świętych Młodzianków w piątek, 28 grudnia. Zapraszamy mamy z małymi dziećmi na Mszę św. o godz. 8.00, podczas której będzie uroczyste błogosławieństwo dzieci.

11) W najbliższy piątek rozpoczniemy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Dokładny plan tegorocznej kolędy wywieszony jest w gablocie oraz wyłożony pod chórem. Kolędę zaczynamy: od poniedziałku do piątku o godz. 15:30, a w sobotę i niedzielę o godz. 14:30. Prosimy o przygotowanie wody święconej i krzyża.

12) Mieszkańców bloków prosimy o wywieszenie w bloku daty i godziny kolędy.

13) Uroczystość Świętej Rodziny przypada w przyszłą niedzielę, 30 grudnia. Suma odpustowa w parafii na os. Kopernika zostanie odprawiona o godz. 12.30.

14) Msza św. połączona z nabożeństwem na zakończenie roku kalendarzowego w przyszły poniedziałek, 31 grudnia, o godz. 17.00. Nie będzie w tym dniu Eucharystii o godz. 18.30.

15) Błogosławieństwo dzieci, które w miesiącu grudniu obchodzą pierwsze urodziny, w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.30.

16) Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje dla dzieci półkolonie w naszej parafii w terminie 14-18 stycznia. Liczba miejsc ograniczona do 48 osób. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 grudnia br. Koszt 150 zł, wpłata przy zapisach 50 zł. Program półkolonii wywieszony w gablocie.

17) Przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej jest również organizowany wyjazd na ferie do Kołobrzegu w terminie 19-23 stycznia. Liczba miejsc ograniczona do 48 osób. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 grudnia br. Koszt 300 zł, wpłata przy zapisach 100 zł. Szczegóły wywieszone w gablocie.

18) Otrzymaliśmy zgodę z Urzędu Miasta z Wydziału Ochrony Środowiska na wycięcie niektórych drzew przy kościele i plebanii. Zgodnie z decyzją będą nowe nasadzenia.

19) Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego. Ze stolika można też zabrać informator parafialny.

20) Kawiarenka parafialna jak i Caritas Parafialna nieczynna do 6 stycznia włącznie.

21) Można nabywać opłatki na stół wigilijny.

22) W zakrystii można nabyć bilety na koncert „Betlejem w Poznaniu”, który odbędzie się 9 stycznia w poznańskiej Arenie o godz. 19.00. Wystąpią między innymi: Grażyna Łobaszewska, Kamil Bednarek, Antonina Krzysztoń, Mate.O czy Józef Broda. Cena biletu w zależności od sektora – 50, 60 lub 80 zł.

23) W minionym czasie odeszli do Pana: Pelagia Bartkowiak i Henryk Kałużny. Dobry Jezu a nasz Panie...

Msze Św. i nabożeństwa

Msze Święte

Poniedziałek:8:0018:30
Wtorek:8:0018:30
Środa:8:0018:30
Czwartek:8:0018:30
Piątek:8:0018:30
Sobota:8:0018:30
Niedziela:8:00 9:30 11:00 12:30 15:00 18:30

Niedzielne specjalne Msze Św.
godz. 11:00 z udziałem dzieci
godz. 18:30 akademicka

więcej


Nabożeństwa po Mszach Świętych

Poniedziałek:
Wtorek:8:0018:00
Środa:
Czwartek:
Piątek:8:0018:30
Sobota:8:00
Niedziela:

Adoracja Najświętszego Sakramentu
Pon-Sob 8:30 - 18:30

więcej


Spowiedź Święta

w dni powszednie 30 minut przed każdą Mszą Świętą

więcej


Telewizja LUMEN

telewizja-lumen